Živé vysielanie
Peter Marcin
 20. 9. 2021   Peter Marcin  Peter Marcin patrí medzi najznámejších a najobľúbenejších slovenských zabávačov. Vedeli ste, že ako dieťa chcel byť učiteľom alebo krotiteľom divých zvierat? Pozrite sa, čo nám o sebe známy ružomberský rodák ešte prezradil.
Presunú kaplnky?
 20. 9. 2021   Presunú kaplnky?  Pri téme Kalvárie sú dve strany – jedna chce kaplnky zachovať nedotknuté tak, ako tu stoja už 160 rokov, druhá chce rekonštrukciu, ktorá v sebe zahŕňa premiestnenie kaplniek mimo zastavané územie a vytvorenie uceleného duchovného miesta. Každá verzia má svojich prívržencov aj odporcov. Môže vôbec niekto určiť, ktorá z nich je tá správna?
Umelec v každom z nás
 20. 9. 2021   Umelec v každom z nás  Hovorí sa, že v každom človeku drieme duša umelca. Príležitosť zistiť, či je to pravda a objaviť v sebe doteraz možno skrytý talent ste mali počas letných mesiacov v Hýrošovom parku, kde sa pravidelne konal výtvarný plenér. Zobrať do ruky štetec, farby, pastely či iné výtvarné pomôcky a začať tvoriť nie je nikdy neskoro.
Prvá prehra
 20. 9. 2021   Prvá prehra  V sobotu vybehli ružomberskí futbalisti na zápas ôsmeho kola Fortuna ligy s túžbou po výhre, na ktorú sa výborne naladili v slovenskom pohári. Na trávniku ich čakala Dunajská Streda, s ktorou Ruža hráva vyrovnané zápasy.
Fullove dni 2021
 13. 9. 2021   Fullove dni 2021  Počas troch dní si Ružomberčania aj návštevníci mesta mohli užiť dielo svojho rodáka v rôznych formách. Ľudovít Fulla je veľkou inšpiráciou, a to nielen pre umelcov, ale aj pre tvorcov mestského festivalu. Pozrime sa, aký bol tretí ročník Fullových dní.
Neskoro večer
 13. 9. 2021   Neskoro večer  Je jedným z najpopulárnejších a najobľúbenejších slovenských humoristov a po dlhom čase sa opäť predstavil divákom v rodnom meste. Peter Marcin so svojou talkshow Neskoro večer zaplnil uplynulú stredu Veľkú dvoranu až dvakrát.
Návrat cyklotrialových pretekov
 13. 9. 2021   Návrat cyklotrialových pretekov  Ružomberok sa vracia na cyklotrialovú mapu Slovenska. Počas prvého septembrového víkendu sa na Klačne stretli desiatky nadšencov tejto športovej disciplíny. V pestrej palete pretekárov nechýbali majstri Slovenska, sveta i zahraniční jazdci.
S karavanom za ľuďmi
 6. 9. 2021   S karavanom za ľuďmi  Kamarátske stretnutia, rôzne hry, tvorivosť, ale aj doučovanie či pomoc. To všetko prináša nízkoprahové centrum Prerod obyvateľom Ružomberka. Štyri mesiace za nimi chodia na sídliská s karavanom.
Najťažšie preteky
 6. 9. 2021   Najťažšie preteky  Štartovali v skorých ranných hodinách a pred sebou mali pretekári desiatky kilometrov, hodiny driny, potu, zdolávania prekážok i momentov fyzického a psychického vyčerpania. Reč je najťažšom type sparťanských pretekov Spartan ultra, ktorý sa nedávno uskutočnil práve u nás.
Slovenský pohár v biatlone
 6. 9. 2021   Slovenský pohár v biatlone  Uplynulé dni boli bohaté na športové akcie. Počas víkendu sa konalo napríklad aj 5. kolo Slovenského pohára v letnom biatlone žiakov. Tieto preteky celoslovenského rázu mali v Ružomberskom okrese svoju premiéru.
Ružomberské schody
 6. 9. 2021   Ružomberské schody  Prvá septembrová nedeľa priniesla do mesta jedinečné a už tradičné športové podujatie. Absolvovať preteky, ktorých súčasťou je jazda po schodoch, nie je jednoduché, podobne je to aj s ich zorganizovaním.
Plaváreň vo fáze obstarávania
 30. 8. 2021   Plaváreň vo fáze obstarávania  Zdá sa, že príbeh mestskej plavárne konečne smeruje k reálnej výstavbe. Pozemky sú vysporiadané, má všetky potrebné povolenia, poslanci odsúhlasili spôsob financovania a v najbližších dňoch sa začne verejné obstarávanie na dodávateľa. Práce by sa mohli začať v úvode budúceho roka. Bude to naozaj tak?
Cyklotrial
 30. 8. 2021   Cyklotrial  Všimli ste si pneumatiky, drevené palety či napríklad spílené kmene stromov uložené na Klačne pri skateparku? Môže sa to na prvý pohľad javiť ako nelegálna skládka, no je to športovisko. Práve na tomto mieste pravidelne trénuje cyklotrialový nadšenec Rado.
Bežecké kritérium
 30. 8. 2021   Bežecké kritérium  Predposledná augustová nedeľa patrila v ružomberskom športovom kalendári Bežeckému kritériu na Základnej škole Zarevúca. Preteky sú už tradične súčasťou Ružomberskej bežeckej ligy. Jej nový súťažný ročník odštartovali práve nimi.
Stavebný rozmach na Rovni
 23. 8. 2021   Stavebný rozmach na Rovni  Ak pôjde všetko podľa plánov, na Rovni zrejme zažijú stavebný boom. Okrem plánovanej výstavby bytového domu s takmer 80 bytmi na Bystrickej ceste, chce na danom sídlisku začať stavať aj ďalšia developerská spoločnosť.
Učili sa aj od Superstar
 23. 8. 2021   Učili sa aj od Superstar  Mladé muzikálové talenty využili niekoľko prázdninových dní na zdokonaľovanie svojich schopností. Na divadelných workshopoch ich svojou návštevou poctila česká speváčka Tereza Mašková.
Nánosy po daždi
 16. 8. 2021   Nánosy po daždi  Silné búrky a prudké dažde čoraz častejšie spôsobujú rôzne problémy po celom Slovensku a výnimkou nie je ani Ružomberok. Búrka a dážď zo začiatku minulého týždňa napríklad výrazne znečistili Zelenú ulicu. Na občasné nánosy bahna a štrku si obyvatelia budú musieť pravdepodobne zvyknúť.
Skautský tábor
 16. 8. 2021   Skautský tábor  Vedeli ste, že prvá skautská družina vznikla v Ružomberku v roku 1921? Ružomberskí skauti teda tento rok slávia storočnicu. My sme aspoň na chvíľu nahliadli do ich života a zavítali do skautského tábora.
Mestská Televízia Ružomberok
Mesto RUŽOMBEROK Ružomberský hlas Kultúrny dom Andreja Hlinku Lotos Kostol RK