Živé vysielanie
Výstavba v Hrabove
 13. 5. 2019   Výstavba v Hrabove  V Ružomberku sa o väčšej výstavbe rodinných domov hovorí už dlhšie, no zatiaľ stále nie sú pripravené vhodné pozemky. Nové domy by však mali pribudnúť v jednej z najkrajších častí mesta, stavať ich chce súkromný investor.
Vozidlá pre dobrovoľných hasičov
 13. 5. 2019   Vozidlá pre dobrovoľných hasičov  Dobrovoľní hasiči z okresu Ružomberok dostali minulý piatok štyri nové prvovýjazdové vozidlá. Do užívania im ich odovzdala ministerka vnútra Denisa Saková spoločne s ďalšími predstaviteľmi rezortu vnútra a hasičského zboru.
Umelecký kováč
 13. 5. 2019   Umelecký kováč  Pochádza z Oravy, jeho manželka od Zvolena a pre spoločné bývanie si vybrali Liptov. Umelecký kováč Róbert sa špecializuje na sekery, no dokáže ukuť aj kvet.
Hudobný skladateľ
 13. 5. 2019   Hudobný skladateľ  Študoval hru na klavíri, no postupom rokov sa z neho stal skladateľ vážnej hudby. Pavol Krška je známy svojimi náboženskými skladbami. Za prínos kresťanských hodnôt do umenia mu ako prvému skladateľovi udelila Konferencia biskupov Slovenska cenu Fra Angelica. Jeho diela interpretovali nedávno v synagóge.
Kulturistika, fitness a modeling
 13. 5. 2019   Kulturistika, fitness a modeling  Namiesto hercov – svalovci, namiesto speváčok vyšportované modelky v plavkách. Veľká dvorana Kultúrneho domu Andreja Hlinku privítala cez víkend netradičné podujatie. Majstrovstvá Slovenska v kulturistike, fitness a modelingu.
Za čistejšie mesto
 6. 5. 2019   Za čistejšie mesto  Jarné upratovanie miest dobrovoľníkmi je na Slovensku čoraz populárnejšie. Svoje okolie zbavujú odpadu a nelegálnych skládok tradične aj Ružomberčania. Pri upratovaní nachádzajú neraz nečakané kúsky.
Stavanie mája a Dni mesta
 6. 5. 2019   Stavanie mája a Dni mesta  Pri stavaní mája sa ružomberskí folkloristi poriadne zapotili, nakoniec pomohli aj obyvatelia. Tradičným podujatím v Hýrošovom parku odštartovali aj Dni mesta.
Ružomberok na pohľadniciach
 6. 5. 2019   Ružomberok na pohľadniciach  Je mnoho ľudí, ktorí niečo zbierajú. Pán Anton okrem iného zbiera pohľadnice nášho mesta. Má ich tisíce, aj preto sa spolu so synom historikom rozhodli vydať knihu, ktorá si nájde miesto aj v knižniciach Ružomberčanov.
Kritérium na ZŠ Zarevúca
 6. 5. 2019   Kritérium na ZŠ Zarevúca  Ohlásený dážď a zima napokon nepokazili sobotňajšie 2. kolo Ružomberskej bežeckej ligy. Preteky, ktoré sa celé odohrávali na tartane ZŠ Zarevúca mali aj podľa víťaza priam ideálne podmienky.
Prvá čierna stavba odstránená
 29. 4. 2019   Prvá čierna stavba odstránená  Nelegálne postavená chata v lokalite Nad Dielcom je minulosťou. Uplynulé dni ju zlikvidoval sám majiteľ. Podľa vyjadrenia úradu ide v meste pravdepodobne o prvý prípad odstránenia nelegálnej stavby.
Zmena územného plánu
 29. 4. 2019   Zmena územného plánu  Poslanci schválili zmeny a doplnok Územného plánu mesta. Mimoriadne zasadnutie k tomuto bodu bolo na Smrekovici, kde pred rokovaním mali poslanci aj školenie.
Nízka hladina nádrže
 29. 4. 2019   Nízka hladina nádrže  Ak ste išli v posledných týždňoch okolo Liptovskej Mary, určite ste si všimli jej nízku hladinu. Tam kde bežne býva voda, sa dá prechádzať suchou nohou. V tomto období to však nie je nič nezvyčajné.
Povolanie kominár
 29. 4. 2019   Povolanie kominár  Keď sme niekedy stretli kominára, hneď sme mnohí chytali gombík pre šťastie. Dnes by ste kominára možno ani nespoznali, v typickom oblečení už často nechodia. Tvár špinavú od sadzí však mávajú stále.
Špajza v Nevedku
 22. 4. 2019   Špajza v Nevedku  Keď niečo pri varení potrebujeme, vyberieme si to jednoducho zo špajze. Nie každý si však môže dovoliť hoci len tie najzákladnejšie potraviny. Materské centrum preto robí dlhodobú zbierku pre matky v krízovej situácii.
Kaktusové kráľovstvo
 22. 4. 2019   Kaktusové kráľovstvo  Sú exotické, nenáročné, s jednými z najkrajších kvetov medzi rastlinami a na Slovensku sa ich pestovaniu venujú hlavne bývalí železničiari. Reč je o kaktusoch, ktoré učarovali aj pánovi Karolovi. Bohatú zbierku rastlín pestuje na balkóne na jednom z ružomberských sídlisk.
Liptovská heligónka
 22. 4. 2019   Liptovská heligónka  Na Bielom Potoku sa vedia zabávať. Svedčí o tom aj niekoľko hodinové podujatie, ktoré sem prilákalo heligonkárov z rôznych regiónov Slovenska.
Sme majstri!
 22. 4. 2019   Sme majstri!  Bol to len tretí zápas série, ale len málokto v Ružomberku pochyboval, že za stavu 2:0 pre naše dievčatá nebude posledný. Klub po šiestich rokoch sprístupnil severnú tribúnu, domáci fanúšikovia sa poctivo nachystali aj úvodnou choreografiou. Odkaz bol jasný. Dnes chceme zlato.
Pomáhajú matkám v núdzi
 22. 4. 2019   Pomáhajú matkám v núdzi  Ako dobrovoľníčka v Turecku sa dostala do kontaktu s úplnou chudobou a s deťmi bežne žobrajúcimi na uliciach. Aby podobnú situáciu nezažívali ružomberské rodiny, založila občianske združenie na pomoc núdznym. Katarína Özger pomáha hlavne mnohodetným matkám, samoživiteľkám. Za cieľ nemá suplovať úlohu štátnych orgánov, ale byť oporou a pomocou v ich činnosti.

Spravodajská relácia, zložená z moderovaného spravodajstva, aktuálnych rozhovorov, záznamov kultúrnych, spoločenských a športových podujatí.
Dĺžka: 30 minút. Vysielací čas: premiéra 1x týždenne

Mestská Televízia Ružomberok
Mesto RUŽOMBEROK Ružomberský hlas Kultúrny dom Andreja Hlinku Lotos

KULTÚRA

748
frage | internetové aplikácie