Živé vysielanie

Novinky

10.4.2011

Zúčastnili sme sa 13. ročníka Prehliadky tvorby lokálnych televíznych staníc Slovenska, kde chodíme pravidelne od vzniku televízie. Aj tento rok sa nám podarilo uspieť a v kategórii Publicistika sme zaujali príspevkom o ťažbe na Smrekovici. Priniesli sme si druhé miesto a ocenenie aj od divákov.

 

dipl3mdipl4m 

 

19.4.2010

Na Workshop – najprestíznejšiu súťaž lokálnych televízií LOToS sme aj tento rok poslali niečo z našej tvorby. V kategórii spravodajstvo (Hady na sídlisku), publicistika (Leteckí záchranári) a dokument (Židovská synagóga).  Na bedňu sme nakoniec išli za spravodajstvo, lebo práve ním sme zabodovali tak, že sme chytili prvé miesto. Petrík si nástup na pódium zopakoval a pozor, aby nezakopol do káblov od videoprojektora  si musel dávať aj druhýkrát, keď ho porota vyzvala, aby si prišiel prebrať aj cenu literárneho fondu za ten istý príspevok.


dip1m_200dip2m_200

 

26.5.2009
Dnes sa niekoľko z nás stretlo na opekačke v Čutkovskej doline. Hostiteľkou bola Miška, ktorá sa excelentne starala o naše žalúdky. Katky priniesli kopu detí, Peťo vypil 3 glgy piva, Janka, ktorá pre nás už vlastne ani nerobí, prišla najochotnejšie a prvá, Majo prišiel povedať, že už musí ísť, Peťa stihla prísť tesne pred odchodom, Sany športoval a Zdeno samozrejme nebol.

 

27.4.2009
Na Jaríkove miesto zasadol Majo Illéš, ktorý aj ked je cezpoľný dokáže prísť z Liptovského Mikuláša do práce ako blesk. A to nielen vďaka dlllhým nohám, ale aj rýchlej motorke.

 

25.4.2009
Dnes sme sa na párty na streche všetci okrem Zdena lúčili s naším Jaríkom, ktorého do hlavnej dediny zlákala okrem budúcej manželky aj práca vo verejnoprávnej. Jaríkovým príchodom do tejte inštutúcie sa jej úroveň zatiaľ nezvýšila. Asi ich ešte iba školí.

 

5.4. 2009
Z prehliadky tvorby lokálnych televíznych staníc Slovenska - WORKSHOP 2009 v Dolnom Kubíne, sme si tento rok okrem Čestného uznania za reportáž Bezdomovci priniesli okrem príjemných zážitkov aj jednorázové papuče a hotelové mydlo.

 

1.1.2009
Dnes opúšťa naše rady náš, teraz už bývalý kolega Jozef Karika. My mu za dvojročnú spoluprácu ďakujeme a v novom zamestnaní prajeme všetko najlepšie.

 

31.10.2008

Dnes sme sa omylom ocitli na doskách, ktoré znamenajú šport v telocvični KD AH, kde sme odohrali zápas proti kolegom z RK Hlasu. Aj napriek tomu, že sme hrali zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov, na súpera sme nestačili a podľahli sme mu 10:9. Musíme priznať, boli sme horší, ale keď sa nám vráti posila z Anglicka a ked Sanym zaštupľujeme bránu, priateľov z RK Hlasu smiech prejde. :) Zdeno samozrejme nebol.

 

19.10.2008

Na dvanástom ročníku filmovej prehliadky malých televíznych štúdií KAFKA 2008, kde sa zúčastnilo 23 súťažiacich z Českej a Slovenske republiky, sme v kategórii publicistika s reportážou Kontroverzná tabuľa vyhrali prvé miesto a čestné uznanie sme si odniesli za reklamu Tesfo. S tabuľou ešťe vyhráme Oscara, intergalaktickú filmovú súťaž a potom natočíme niečo nové. A tabuľa tam bude visieť ďalej.

 

15.10.2008

Nedávno naše rady opustil Peťo. Dal prednosť dvojmesačnému štúdiu v Anglicku. Na moderátorskej stoličke ho nahradí Beňo a na športoviská sa s radosťou a fľašou vody rozbehne Peťa. Uvidíme akú pozíciu dostane, keď sa vráti. Záleží, aké dary donesie. Mozartove gule, ktoré doniesol z Rakúska by stačili na pozíciu nástenkára.

 

10.9.2008

Po lete sme sa opäť všetci zišli. Sľub o oddychu sme nedodržali, ale aj tak sme plní síl do novej televíznej sezóny.

 

30.6.2008

Dnes sme sa stretli na streche na tradičnej predprázdninovej párty. Miška spravila nákup a keďže Jarík musel ísť po dvadsiatich minútach domov, tak sme sa aj najedli. Sľúbili sme si, že si v lete oddýchneme. Okrem Peťa. Zmyslel si, že Viedeň ešte nieje dostavaná, tak že tam bude musieť ísť pomôcť. Čarokrásnu idylku dotváralo pekné počasie a keby sme vedeli spievať, tak si asi aj zaspievame. Tri zo šiestich plechoviek piva ostali na budúci rok. Zdeno samozrejme nebol.

 

5.4.2008
Na prehliadke tvorby lokálnych televíznych staníc Slovenska - WORKSHOP 2008 sme dnes získali prvú cenu v kategórii publicistika za reportáž Kontroverzná tabuľa. Zároveň sme za tento príspevok získali aj Cenu diváka. Ako keby toho nebolo dosť, náš Jožko dostal Cenu literárneho fondu. Máme proste plnú kanceláriu cien a nakoľko sa tam teraz nie je kde hýbať, dúfame, že v pondelok nedostane niekto výpoveď.


1m_200 2m_200

 

31.3.2008
V rámci prvoaprílového žartu si náš kameraman a redaktor vymenili úlohy, aby sa konečne naučili vážiť si robotu druhého. Po dokončení spoločného diela kameraman poľutoval redaktora a redaktor poľutoval kameramana, že ťažšiu robotu má ten druhý. Potom si vymenili výplatné pásky a ľutovali sa ďalej. :)

 

22.3. 2008
Tento týždeň sa u nás školili priatelia z televízie v Srbskej Kovačici. Veríme, že im to niečo dalo.

 

5.3.2008
Na Workshop spolku lokálnych televízií LOToS, ktorý bude 4. - 5. apríla v Dolnom Kubíne, sme aj tento rok poslali naše výtvory. Tajne dúfame, že z kategórií reklama (Tesfo), spravodajstvo (Varovný systém ) a publicistika (Kontroverzná tabuľa ) sa nám podarí priniesť nejakú cenu. Ak nie, budeme sa tváriť, že nám to nevadí.

23.1.2008

Dnes večer naša Katka priviedla na svet malého Gabriela. Aj keď pri svojej váhe 4350g a 53cm až taký malý nie je. Samozrejme, že šťastným rodičom Katke a Marcelovi zo srdca gratulujeme! :)

 

23.12.2007

Malý vianočný darček pre divákov, ktorí pozerajú naše vysielanie na internete. Vianočné správy a vianočnú tému sme pridali do videoarchívu o 26 hodín skôr ako bude mať premiéru v telke. To preto, aby vám rýchlejšie ubehlo čakanie na darčeky.

 

20.12.2007

Dnes sme mali koncoročnú kapustnicu. Dlho sme sa na nej nezdržali, lebo sme mali veľa práce s vianočnými správami. Dokonca ani Jaro nebol vo forme a mal iba jednu dupľu, takže daňových poplatníkov to nestálo nič. No a z takto ušetrených peňazí mohol RK Hlas vydať CD prílohu. :)

 

13.11.2007

Naša stránka www.mtr.sk získala tento týždeň významnéocenenie. Na súťaži ZlatyErb.sk“ ktorú každoročne vyhlasuje spoločne Úniamiest Slovenska a Občianske združenie eSlovensko pod záštitou predsedu vlády aEurópskeho komisára za Slovenskú republiku, získala naša stránka špeciálnu cenuza najlepšiu elektronickú službu samospráv. Keďže ocenenie patrí vlastne mestu, diplom pôjdeme zaniesťna Mestský úrad. Na háčik, ktorý sme predčasne nabili do steny si zavesíme obuvák, alebo mucholapku.

 

27.9.2007

Po dlhej dobe podávame stručnú správu o našom fungovaní. Leto sme prežili. Jeden nešťastník aj vďaka infúziam na pľúcnom oddelení, ale už si zvyká aj na studený džús. Do programovej štruktúry sme zaradili novú reláciu FilmTip. Veríme, že sa páči celá, nielen moderátorka. Tento týždeň sme mali poradu, kde nám okrem iného bolo povedané, že sa v práci nemôže piť alkohol. Takže to víno, čo sme nevypili doteraz, už asi nevypijeme. Ak by nám niekto chcel doniesť úplatu, tak už iba klobásu, slaninu, čokoládu bez orieškov, príp. sardinky v oleji. Na záver ešte malý bonz pre Petríkovho šéfa na stavbe v Londýne: When you weren't watching, Petrík was doing nothing.

 

29.7.2007

V uplynulých dňoch sme nelenili a tak sme malou troškou prispeli do spravodajstva jednej známej televízie. :) V piatok Prvé Televízne noviny a v sobotu Televízne noviny.

 

25.6.2007

V piatok večer si spravili malú predprázdninovú žúrku, kde sme si sľúbili jednoduchšie letné správy, vypili sme šampus z Workshopu, odprevadili sme Mišku do Paríža, Peťa do Londýna, Zdena do Bulharska. Ostali sme teda bez šéfky, šporťáka, fľaše šampanského a hrozia problémy v Infotexte. Pozitívne je, že sa nedojedli chipsy, tak sme si s Jarom aspoň tie skryli na horšie časy.

 

31.5.2007

Dnes nám na dverách v strižni vymenili kľučku za guľu. :( Sme ale radi, že nám jednu ťažkú, väzenskú nepriviazali aj o nohu, lebo neviem ako by sme v kuse behali otvárať dvere.

 

30.5.2007

Jaro má po dnešnom dni študentský život za sebou. Dnes úspešne zvládol štátnice a tak sa s titulom magister opäť môže plnohodnotne venovať práci. Gratulujeme, ale neodpustím si bonznúť: myslel som, že donesie dáky šampus... A on nič. :( Možno zajtra. A možno naň budeme čakať ako na ten Peťov. Čiže stále nič. Nevadí. My aj tak nepijeme.

 

22.5.2007

Srdečne pozdravujeme pracovníkov Technických služieb, ktorí dnes pod oknami Hotela Kultúra, počas celého natáčania Témy žeriavom presúvali betónové kvetináče. Zároveň ďakujeme, že ich zbíjačkou nedrvili na prach. (foto z akcie)

 

22.5.2007

Dnes nám konečne namontovali dlhoočakávaný modulátor. To znamená, že by sme už nemali mať prepálený a prejasený obraz a nemalo by nám ho lámať a vlniť. Dúfame, že to tak bude. :)

 

11.5.2007

Urobili sme menšie úpravy vo videoarchíve, lebo sa našli aj takí, ktorí s ním nevedeli robiť. :( Veríme, že to pomôže.

 

11.5.2007

Dávno sme sem nepridali žiadnu správu, tak vás chceme uistiť, že žijeme a sme v poriadku. Z Peťa sa nám časom stal magister. Jaro chce byť tiež a keďže sa mu štátnice nebezpečne blížia, točí viac nad knihami. Zdenovi dnes úspešne vyoperovali z kolena šróby a Jožo už vie o čom bude ďalšia Téma. Miška s Katkou sa v poslednú dobu na našom poschodí ukazujú tak málo, že nevieme, či sa na nás hnevajú, či toľko veľa píšu, alebo odišli robiť ku konkurencii.

 

2.4.2007

Ďakujeme vám za účasť v ankete, akú tému by ste privítali v diskusnej relácii. Napriek tomu, že najviac hlasov získala téma Aupark, pripravili sme na tento týždeň besedu o dojčení. Neznamená to, že vaše názory neberieme do úvahy, naopak. Auparku sa budeme určite venovať v niektorej z nasledujúcich diskusií, keď sa nám podarí dať dokopy všetkých hostí, ktorí majú k téme čo povedať.

 

27.3.2007

Dnes nám naši kolegovia z Handlovej doručili diplom z Workshopu.

 

diplom_maly_200

 

24.3.2007

Na prehliadke tvorby lokálnych televíznych staníc Slovenska - WORKSHOP 2007, ktorá sa uskutočnila tento víkend v Martine, sme v kategórii spravodajstvo s príspevkom Snowbordy získali 3. miesto. Na nováčika slušný výkon, takže ... spokojnosť. :) Pozrieť si ho môžete tu.

 

21.3.2007

Naši priatelia z Ružomberského hlasu napísali na Ružomberských bleskovkách (http://www.rkhlas.sk/?mo=bl&bl=318#bl318) o našom videorchíve pár pekných slov. Sme radi, že sa páči a ďakujeme. :)

 

8.3.2007

Upratovali sme disky v strižni a našli sme spravodajské príspevky, ktoré sme vyrobili v čase, keď sme ešte nevysielali. Nedalo nám, aby sme sa s nimi nepodelili a tak sme ich pridali do archívu. (správy 5.2.2007)

 

8.3.2007

Na Workshop spolku lokálnych televízií LOToS, ktorý bude 22. - 24. marca, sme prihlásili naše výtvory do kategórií reklama (O nás), spravodajstvo (Snowboardy), dokument (Storočnica vo Vlkolínci) a voľná tvorba (Ide furman dolinou).

 

7.3.2007

Šéfredaktorka dostala k sviatku MDŽ ružu od riaditeľa konkurenčnej televízie.

 

7.3.2007

Navštívili sme kolegov z regionálnej televízie Patriot v Žiline a nadviazali s nimi spoluprácu. Niektoré z našich spravodajskch príspevkov sa odteraz budú objavovať aj vo vysielaní tejto televízie.

 

6.3.2007

Dnes od nás TV Patriot prebrala prvý príspevok: Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v zjazdovom lyžovaní zdravotne postihnutých. Tým sa naša tvorba dostala aj na satelit. :)

 

23. 2. 2007

Spustili sme internetovú stránku, kde si budú môcť všetci, ktorí nemajú možnosť televízneho príjmu MTR v archíve pozrieť naše vysielanie.

 

12. 2. 2007

O 17:00 hod sa začalo vysielanie MTR v káblových rozvodoch v Ružomberku na frekvencii 175,5 MHz - kanál C5.

 

c5_350

Mestská Televízia Ružomberok
Mesto RUŽOMBEROK Ružomberský hlas Kultúrny dom Andreja Hlinku Lotos

KULTÚRA

frage | internetové aplikácie