Živé vysielanie
Povesti o zvonoch
 25. 3. 2019   Povesti o zvonoch  Rodák z Ružomberka – Peter Mišák zozbieral povesti a skutočné príbehy o zvonoch. V rozhovore nám prezradil zaujímavosti aj o jednom z najstarších zvonov na Liptove, o zvone Ondrej v ružomberskom farskom kostole. Ten vie podľa povesti údajne lietať.
Obedy zadarmo
 25. 3. 2019   Obedy zadarmo  V materských školách majú predškoláci už tri mesiace obedy zadarmo. Od septembra má byť strava vydávaná bezplatne aj na základných školách. Tie vyčíslili, že zavedenie zákonnej novinky ich bude stáť desaťtisíce eur.
Aplikácia „Lepšia obec“
 25. 3. 2019   Aplikácia „Lepšia obec“  Obce a mestá hľadajú moderné spôsoby, ako komunikovať so svojimi občanmi. V susednej Likavke sa rozhodli využiť novú aplikáciu, pomocou ktorej sa obyvatelia môžu interaktívne zapájať do vecí verejných.
Tajomstvá zvonov
 25. 3. 2019   Tajomstvá zvonov  V 14. až 19. storočí bolo na území Slovenska vyše 200 zvonolejárov. V súčasnosti ich je len pár desiatok. A hoci zvonárskym majstrom časť práce zjednodušili stroje, vyrobiť jeden z najzložitejších hudobných nástrojov na svete je stále umením.
Koncert La Gioia
 25. 3. 2019   Koncert La Gioia  Obľúbené trio La Gioia už desať rokov dokazuje, že zaplniť sálu fanúšikmi môže aj operný spev. Známe hity v ich prevedení sa páčia nielen fanúšikom, ale aj ich pôvodným interpretom.
Športovec roka 2018
 25. 3. 2019   Športovec roka 2018  Mesto Ružomberok vybralo a ocenilo tých najlepších športovcov mesta za rok 2018. V ankete sa najviac darilo basketbalistkám.
Verejné stretnutie k diaľnici
 18. 3. 2019   Verejné stretnutie k diaľnici  Nielen o tom, čo tento rok plánujú diaľničiari urobiť v rámci výstavby D1 Hubová – Ivachnová, sa hovorilo na stretnutí, ktoré musí spoločnosť zo zákona pravidelne organizovať. Najviac zarezonovala téma prístupových ciest.
Kontrola kvôli zápachu
 18. 3. 2019   Kontrola kvôli zápachu  Januárový zápach z papierní riešila Inšpekcia životného prostredia a výsledky jej kontroly sú už známe. Spoločnosť Mondi SCP neporušila zákon, no inšpekcia jej udelila niekoľko opatrení, ktoré pomôžu znížiť výskyt podobných mimoriadnych udalostí.
Nová expozícia archeológie
 18. 3. 2019   Nová expozícia archeológie  Ak sa chcete niečo dozvedieť o osídlení Liptova v praveku, zájdite do Liptovského múzea. Nová archeologická expozícia ponúka nielen výber toho najzaujímavejšieho z depozitáru, ale aj veľa informácií a možnosť doslova sa dotknúť histórie.
Majstrovstvá SR v príprave peelingov
 18. 3. 2019   Majstrovstvá SR v príprave peelingov  Minulý víkend sa v Bešeňovej bojovalo o titul majstra Slovenska. Disciplína bola pre väčšinu z nás asi dosť netradičná. Súťažilo sa v peelingových procedúrach.
Verejné wifi zóny
 11. 3. 2019   Verejné wifi zóny  V lete pribudnú v meste zóny s možnosťou bezplatného wifi pripojenia. Mesto na ich vybudovanie získalo nenávratný finančný príspevok od štátu.
Kronika basketbalu
 11. 3. 2019   Kronika basketbalu  Vedeli ste, že basketbalové zápasy sa niekedy hrávali aj v Kultúrnom dome? Kniha o histórií ružomberského basketbalu je plná zaujímavých informácií.
Ručne šité knihy
 11. 3. 2019   Ručne šité knihy  Pani Martina sa venuje tvorbe detských kníh. Jednu vytvorí približne za dva až tri týždne. Zaujímavé je, že nepracuje so slovom, ale s látkami, ihlami a niťami.
Čechomor + Arzén Tour 2019
 11. 3. 2019   Čechomor + Arzén Tour 2019  Folklór je v dnešnej dobe čoraz viac obľúbený. Tvorba skupín Arzén a Čechomor už desiatky rokov vychádza práve z ľudovej hudby a má ohlas u fanúšikov rôzneho veku. Obe kapely sa u nás minulý týždeň predstavili na pódiu vo Veľkej dvorane.
Protónový urýchľovač
 4. 3. 2019   Protónový urýchľovač  Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu chcelo ešte v roku 2014 vrátiť protónový urýchľovač späť jeho ruským dodávateľom. Prístroj na liečbu onkologických ochorení nakoniec zostáva na Slovensku, ale chýbajú mu dve súčiastky.
Mliečne automaty
 4. 3. 2019   Mliečne automaty  Pred deviatimi rokmi zažívali mliečne automaty rozmach, no postupne sa začali vytrácať. V našom okrese sú ešte stále dva a ľudia, ktorí si z nich chodia kupovať mlieko tvrdia, že s tým kupovaným v obchodoch sa nedá ani porovnať.
Švošovská bursa
 4. 3. 2019   Švošovská bursa  Tento týždeň začne 40 dňový pôst a uplynulý víkend sa po okolitých dedinách lúčili s fašiangovým obdobím. Švošovskí bursovníci vytancovali dedinčanov a masky zo sprievodu poriadne ponaháňali tamojšie deti.
Horská útulňa
 4. 3. 2019   Horská útulňa  Mimo civilizácie, s nádherným výhľadom a s neprekonateľnou horskou romantikou. Ak túžite zažiť niečo jedinečné a ste milovníkom turistiky, mali by ste navštíviť útulňu vo Veľkej Fatre.
Mestská Televízia Ružomberok
Mesto RUŽOMBEROK Ružomberský hlas Kultúrny dom Andreja Hlinku Lotos