Živé vysielanie
Poliklinika končí
 21. 1. 2019   Poliklinika končí  V Ružomberku v poslednej dobe vznikajú rôzne nové zdravotnícke zariadenia, no je tu aj také, ktoré končí a lekári sa z neho musia vysťahovať. V poliklinike na Považskej ulici už o nejaký čas žiadnych lekárov a ani pohotovosť nenájdete.
Mestský ples
 21. 1. 2019   Mestský ples  Veľká dvorana Kultúrneho domu Andreja Hlinku bola v sobotu opäť dejiskom Plesu mesta Ružomberok, ktorý tento rok napísal už svoju 25. kapitolu.
Investícia v Bešeňovej
 21. 1. 2019   Investícia v Bešeňovej  V obľúbenom akvaparku v Bešeňovej začali s výstavbou apartmánového domu, ktorý má ponúknuť kvalitu a komfort. Investorom je niekdajší majiteľ Gruzínec Nodari Giorgadze, ktorý projekt vyčíslil na približne 20 miliónov eur.
Kalendáre
 21. 1. 2019   Kalendáre  Mesto Ružomberok vydalo opäť vlastný nástenný kalendár. V uplynulých rokoch patrili mestské kalendáre medzi najkrajšie na Slovensku.
UŽ SÚ VŠETCI  V JEDNOM VRECI
 21. 1. 2019   UŽ SÚ VŠETCI V JEDNOM VRECI  Záznam predstavenia veselohry od Ferka Urbánka Už sú všetci v jednom vreci v podaní Divadelného ochotníckeho súboru Máj Černová.
Financie pre opatrovateľky
 14. 1. 2019   Financie pre opatrovateľky  Mnoho ľudí v meste je pre svoj zdravotný stav odkázaných na pomoc. Nie vždy ju však rodina môže poskytnúť a vtedy nastupujú opatrovateľky. Táto služba dostane v našom meste finančnú injekciu, radnici sa na ňu podarilo získať prostriedky vďaka úspešnému grantu.
Zimná údržba po novom
 14. 1. 2019   Zimná údržba po novom  Od mája minulého roka platí nový cestný zákon, podľa ktorého sa majitelia priľahlých nehnuteľností už nemusia starať o zimnú údržbu mestských chodníkov. Niektorí o zmene zákona vôbec nevedia, iní pomáhajú odstraňovať sneh aj tak, z vlastnej vôle.
Májekova chata zatvorená
 14. 1. 2019   Májekova chata zatvorená  Aj keď je zimná sezóna v plnom prúde, na známu turistickú ubytovňu sa návštevníci nedostanú. Májekova chata na Malinom Brde je pre verejnosť zatvorená, nemá totiž prevádzkara.
Trate pre bežkárov
 14. 1. 2019   Trate pre bežkárov  Aktuálne snehové podmienky prajú milovníkom behu na lyžiach. Tí môžu od minulého týždňa okúsiť aj dva bežkárske okruhy práve na Malinom Brde.
Plávanie
 14. 1. 2019   Plávanie  Ružomberské plávanie nie je tak často na očiach verejnosti, no v 40. ročnom bazéne takmer rok čo roka vychovávajú nejakého mládežníckeho medailistu. Po Romanovi Jantošovi a Maximiliánovi Medveckom je aktuálnym majstrom republiky Adam Antol.
Mestská rada
 7. 1. 2019   Mestská rada  Mestská rada má byť poradným orgánom primátora a tiež poslancov. V Ružomberku sa v novom volebnom období vracia a má aktuálne sedem členov.
Bližšie od teba
 7. 1. 2019   Bližšie od teba  S novým rokom prichádza ružomberské neprofesionálne divadlo RosaThea s ďalšou hrou. Tentokrát si vybrali inscenáciu z pera britského dramatika Patricka Marbera. O jej zaujímavosti svedčí aj to, že hra bola námetom pre film, v ktorom si zahrali hviezdy ako Julia Roberts či Jude Law.
Veselohra v Černovej
 7. 1. 2019   Veselohra v Černovej  Divadlo neodmysliteľne patrí aj k Černovej, kde ochotníci pravidelne nacvičia hru aj vo vianočnom čase. Inak tomu nebolo ani teraz, diváci sa pobavili na veselohre s názvom Už sú všetci v jednom vreci.
MBK Ružomberok – Enisey Krasnojarsk
 7. 1. 2019   MBK Ružomberok – Enisey Krasnojarsk  Veľká radosť a poďakovanie. Divákom za podporu, basketbalistkám za výkon. Štvrtok, 3. január môže byť basketbalovým zápasom roka v Koniarni.
Liptovský štefanský beh
 7. 1. 2019   Liptovský štefanský beh  Takmer 350 bežcov, vrátane detských kategórií, prišlo na Štefana do mesta, aby sa stretli a zúčastnili na Liptovskom štefanskom behu. Podujatie, ktoré bolo posledným dielikom v seriáli desiatich pretekov Ružomberskej bežeckej ligy bolo počtom pretekárov v končiacom sa roku rekordné.
Samospráva
 31. 12. 2018   Samospráva  Aj tento rok bola v Ružomberku dôležitou témou diaľnica, v ktorej dominuje fakt, že tunel Čebrať sa konečne znovu razí. Obyvateľov trápili rôzne problémy a nebáli sa ani prejaviť svoj názor v rámci celoslovenských protestov. Záver roka patril komunálnym voľbám.
Investície
 31. 12. 2018   Investície  Z pohľadu investícií bol rok 2018 bohatý predovšetkým na rekonštrukcie. Zrenovované boli škôlky, školy, niektoré miestne komunikácie, či sakrálne stavby. Zrealizované boli ale aj nové, či už verejné alebo súkromné, investičné projekty.
Výročia
 31. 12. 2018   Výročia  Každý rok je rokom nejakého výročia. Rok 2018 sa v našom meste niesol predovšetkým v duchu sedemstého výročia udelenia mestských výsad. No pripomenuli sme si napríklad aj 80 rokov od smrti černovského rodáka Andreja Hlinku.

Textové informácie v slučke v dĺžke približne 25 – 30 minút, obsahujúce aktuálne informácie o dianí v meste a okolí, oznamy miestnych úradov, pozvánky na kultúrne, športové alebo spoločenské podujatia, reklamu, priamu ponuku tovaru a služieb, občiansku inzerciu, ponuku pracovných miest, blahoželania, spomienky a pod.


 

Mestská Televízia Ružomberok
Mesto RUŽOMBEROK Ružomberský hlas Kultúrny dom Andreja Hlinku Lotos