Živé vysielanie
Verejné stretnutie k diaľnici
 18. 3. 2019   Verejné stretnutie k diaľnici  Nielen o tom, čo tento rok plánujú diaľničiari urobiť v rámci výstavby D1 Hubová – Ivachnová, sa hovorilo na stretnutí, ktoré musí spoločnosť zo zákona pravidelne organizovať. Najviac zarezonovala téma prístupových ciest.
Kontrola kvôli zápachu
 18. 3. 2019   Kontrola kvôli zápachu  Januárový zápach z papierní riešila Inšpekcia životného prostredia a výsledky jej kontroly sú už známe. Spoločnosť Mondi SCP neporušila zákon, no inšpekcia jej udelila niekoľko opatrení, ktoré pomôžu znížiť výskyt podobných mimoriadnych udalostí.
Nová expozícia archeológie
 18. 3. 2019   Nová expozícia archeológie  Ak sa chcete niečo dozvedieť o osídlení Liptova v praveku, zájdite do Liptovského múzea. Nová archeologická expozícia ponúka nielen výber toho najzaujímavejšieho z depozitáru, ale aj veľa informácií a možnosť doslova sa dotknúť histórie.
Majstrovstvá SR v príprave peelingov
 18. 3. 2019   Majstrovstvá SR v príprave peelingov  Minulý víkend sa v Bešeňovej bojovalo o titul majstra Slovenska. Disciplína bola pre väčšinu z nás asi dosť netradičná. Súťažilo sa v peelingových procedúrach.
Verejné wifi zóny
 11. 3. 2019   Verejné wifi zóny  V lete pribudnú v meste zóny s možnosťou bezplatného wifi pripojenia. Mesto na ich vybudovanie získalo nenávratný finančný príspevok od štátu.
Kronika basketbalu
 11. 3. 2019   Kronika basketbalu  Vedeli ste, že basketbalové zápasy sa niekedy hrávali aj v Kultúrnom dome? Kniha o histórií ružomberského basketbalu je plná zaujímavých informácií.
Ručne šité knihy
 11. 3. 2019   Ručne šité knihy  Pani Martina sa venuje tvorbe detských kníh. Jednu vytvorí približne za dva až tri týždne. Zaujímavé je, že nepracuje so slovom, ale s látkami, ihlami a niťami.
Čechomor + Arzén Tour 2019
 11. 3. 2019   Čechomor + Arzén Tour 2019  Folklór je v dnešnej dobe čoraz viac obľúbený. Tvorba skupín Arzén a Čechomor už desiatky rokov vychádza práve z ľudovej hudby a má ohlas u fanúšikov rôzneho veku. Obe kapely sa u nás minulý týždeň predstavili na pódiu vo Veľkej dvorane.
Protónový urýchľovač
 4. 3. 2019   Protónový urýchľovač  Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu chcelo ešte v roku 2014 vrátiť protónový urýchľovač späť jeho ruským dodávateľom. Prístroj na liečbu onkologických ochorení nakoniec zostáva na Slovensku, ale chýbajú mu dve súčiastky.
Mliečne automaty
 4. 3. 2019   Mliečne automaty  Pred deviatimi rokmi zažívali mliečne automaty rozmach, no postupne sa začali vytrácať. V našom okrese sú ešte stále dva a ľudia, ktorí si z nich chodia kupovať mlieko tvrdia, že s tým kupovaným v obchodoch sa nedá ani porovnať.
Švošovská bursa
 4. 3. 2019   Švošovská bursa  Tento týždeň začne 40 dňový pôst a uplynulý víkend sa po okolitých dedinách lúčili s fašiangovým obdobím. Švošovskí bursovníci vytancovali dedinčanov a masky zo sprievodu poriadne ponaháňali tamojšie deti.
Horská útulňa
 4. 3. 2019   Horská útulňa  Mimo civilizácie, s nádherným výhľadom a s neprekonateľnou horskou romantikou. Ak túžite zažiť niečo jedinečné a ste milovníkom turistiky, mali by ste navštíviť útulňu vo Veľkej Fatre.
Rozhovor s Jurajom Sujom
 4. 3. 2019   Rozhovor s Jurajom Sujom  S basketbalovým trénerom Jurajom Sujom sme sa rozprávali o víťazstve v Slovenskom pohári, ale aj o akceptovaní ponuky trénovať ženskú reprezentáciu.
Prvý míľnik v tuneli
 25. 2. 2019   Prvý míľnik v tuneli  Diaľnica je síce ešte vzdialenou realitou, no práce v budúcom v tuneli Čebrať sa od obnovenia nezastavili. Minulý týždeň sa  podarilo preraziť hranicu tisíc metrov.
Komisia pre riešenie prašnosti a zápachu
 25. 2. 2019   Komisia pre riešenie prašnosti a zápachu  Mimoriadna komisia pre riešenie prašnosti a zápachu má fungovať minimálne 4 roky. Jej cieľom je navrhnúť konkrétne riešenia problému so znečisteným ovzduším. Svoju činnosť začala v pondelok 25. februára.
Psie exkrementy
 25. 2. 2019   Psie exkrementy  Sú ako snežienky. Vykúkajú hneď po roztopení snehu. Sú však tmavšie a určite nie voňavé, ani vizuálne pekné. Reč je o psích exkrementoch, ktoré sú na zelených plochách viditeľnejšie hlavne po zime.
Rok od smrti Kuciaka
 25. 2. 2019   Rok od smrti Kuciaka  Minulý štvrtok uplynul presne rok, čo zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu. Po celom Slovensku sa konali spomienkové stretnutia a k mestám, kde ľudia nezabúdajú, sa pridal aj Ružomberok.
Majstrovstvá SR v lyžovaní
 25. 2. 2019   Majstrovstvá SR v lyžovaní  Posledný februárový víkend hostili svahy Malinného Brda 5. kolo pretekov Slovenského pohára žiakov v zjazdovom lyžovaní, ktoré boli zároveň aj Majstrovstvami Slovenska.

Textové informácie v slučke v dĺžke približne 25 – 30 minút, obsahujúce aktuálne informácie o dianí v meste a okolí, oznamy miestnych úradov, pozvánky na kultúrne, športové alebo spoločenské podujatia, reklamu, priamu ponuku tovaru a služieb, občiansku inzerciu, ponuku pracovných miest, blahoželania, spomienky a pod.


 

Mestská Televízia Ružomberok
Mesto RUŽOMBEROK Ružomberský hlas Kultúrny dom Andreja Hlinku Lotos